Çocuklar; sadece size ait bir sitede neler görmek isterdiniz? Uçsuz bucaksız uzayın derinliklerindeki sırları öğrenmek mi ilginizi çekerdi, yoksa düşmanlarını korkutmak için ışık üreten deniz altı canlılarını mı okumak isterdiniz? Belki de hiç yorulmayan kalbimizin yıllarca nasıl çalıştığını öğrenmek ya da bu site sayesinde sizi, annenizi, babanızı, arkadaşlarınızı, bütün insanları, bütün hayvanları, bütün canlıları, Dünya'yı, Güneş'i, Ay'ı, bütün evreni yaratan Allah'ın gücünü daha iyi anlamak isterdiniz.

Bir arı neden peteklerini altıgen yapar hiç düşündünüz mü? Yada her bir örümcek cinsinin kendine ait bir ağ örme tarzı olduğunu biliyor musunuz? Belki de bir çoğunuz bitkiler aleminin sırlarla dolu olan dünyasını keşfe çıkmak istiyor. Boyu metrelerce uzunluğa varan ağaçların köklerinden en yukarıdaki dallarına kadar suyun nasıl çıktığını öğrenmek istiyor. Ya da bir venüs bitkisinin yaprağına konan bir canlıyı göz açıp kapama süresi kadar kısa bir zaman içinde nasıl yakaladığını merak ediyor.

Bazı çocuklar ise evrenin sırları arasında kaybolmayı hiçbir şeye değişmez. Büyük bir hızla ilerleyen dünya, uzayın karanlıklarında nasıl hiçbir gezegene, ya da göktaşına çarpmadan ilerleyebiliyor? Kuyruklu yıldızlardan, galaksilerden, güneş sisteminden, gezegenlerden, samanyolundan oluşmuş bu ışıltılı dünya neler saklıyor bizden? İçinde yaşadığımız dünya ne kadar ağır, ya da ne kadar hızla ilerliyor, nereye gidiyor? O uzayın derinliklerinde ilerlerken neden biz bunu hissetmiyoruz? Eğer yerçekimi olmasaydı hayatımız değişir miydi? Ya da ay neden bu kadar karanlık ve neden orada tek bir canlı bile yok? İşte bu soruların hepsinin cevabı ilerleyen bölümlerde sizi bekliyor.

Durun! Daha bitmedi, okuyacağınız sitenizde çok ama çok önemli bir bölüm daha var! Bu bölüm bugüne kadar öğrendiğiniz ya da öğreneceğiniz bilgiler içerisinde en önemli konulardan birini anlatıyor. Bu bölüm "Evrim Teorisi" ni ortaya atan Charles Darwin'in gerçek yüzünü sizlere tanıtıyor. Hayvanların belirli bir süreçle birbirinden evrimleştiğini ve insanlarında atasının maymunlar olduğunu iddia eden Darwin'in bu öğretilerinin hiçbir temele dayanmadığını gösteriyor. Ve tüm evrenin, içinde bulunan tüm hayvanların, bitkilerin, ve elbette insanların tek bir yaratıcısı olduğunu, bu yaratıcının da her şeyi yoktan var eden Allah olduğunu delillerle kanıtlıyor.

Bu site hem eğlenmeniz, hem neşelenmeniz, hem öğrenmeniz, hem de okuduğunuz bilgiler üzerinde mutlaka düşünmeniz için Harun Yahya'nın sizler için yazdığı eserlerinden esinlenerek hazırlandı.